На мосту через річку Десна поблизу Чернігова будівельники розпочали насування прогонової будови. Це один із найбільш трудомістких етапів роботи на штучній споруді. Проводять його за допомогою потужних гідравлічних домкратів, які штовхають металеві конструкції вперед на опори.
Провели роботи з підготовки тимчасового мосту через Десну поблизу Чернігова до безпечної експлуатації в осінньо-зимовий період. На бетонні плити нанесено спеціальне полімерне покриття для підвищення зчеплення коліс автівок з поверхнею мосту. Роботи були проведені без повного закриття, рух транспорту здійснювався в реверсивному режимі.
У селі Іванівка Чернігівського району Агентство відновлення розпочало відбудовувати приміщення їдальні місцевого ліцею. Вона була зруйнована ще на початку повномасштабного вторгнення, оскільки село, розташоване за 10 км від Чернігова, опинилося в епіцентрі бойових дій та окупації.
Зараз тут розпочалися роботи з демонтажу пошкоджених конструкцій. Здійснимо реконструкцію харчоблоку, збільшимо площу приміщення та змінимо планування. Стара будівля, яку зараз демонтують, має периметр 10х15 метрів. Нова за проєктом планується 13х32 метри, де передбачені: тамбур, вестибюль, гардероб, умивальня, туалети, обідня зала на 60 місць, кухня та мийна з технологічними зонами, технічні приміщення для персоналу, склади для продуктів та комора для інвентарю та посуду. Для маломобільних груп буде влаштовано пандус.
Відбудова їдальні важлива не тільки для школярів з Іванівки, а й з інших сусідніх сіл, які навчаються в ліцеї. У тому числі з сусіднього Ягідного, де під час окупації у шкільному підвалі росіяни тримали у заручниках близько 370 людей, серед яких майже 70 - це діти. Зараз учні з Ягідного їздять на навчання до Іванівки.
Що буде зроблено в межах реконструкції:
▪ Демонтаж існуючих конструкцій будівлі;
▪ Влаштування монолітного залізобетонного стрічкового фундаменту;
▪ Влаштування зовнішніх та внутрішніх несучих стін;
▪ Влаштування перекриття із збірних залізобетонних плит;
▪ Улаштування покриття покрівлі із руберойду;
▪ Зміна внутрішнього планування;
▪ Внутрішнє опорядження приміщень;
▪ Реконструкція системи опалення та вентиляції;
▪ Реконструкція системи водопостачання та каналізації;
▪ Реконструкція системи електропостачання та електроосвітлення;
▪ Улаштування системи протипожежного захисту.
Завершити роботи плануємо до кінця цього року.
Село Ягідне Чернігівської області стало одним із учасників експериментального проекту із комплексної відбудови населених пунктів, які постраждали від російської агресії. Тут, у березні 2022 року, майже місяць окупанти в якості "живого щита" у шкільному підвалі утримували в полоні майже 370 людей на площі менше 200 квадратних метрів. В цей час у селі росіяни мародерили, нищили людське майно, вбивали хатніх і свійських тварин, катували і розстрілювали людей.
В рамках Ukraine Recovery Conference Голова Державного агентства відновлення Mustafa Nayyem взяв участь у зустрічі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України Олександр Кубраков та Координаторки системи ООН в Україні Деніз Браун. У фокусі зустрічі – реалізація спільного підходу до відновлення України на рівні громад. Сторони домовилися про створення для цих потреб Фонду відновлення громад.
Ягідне - один із шести постраждалих від збройної агресії рф населених пунктів, які Агентство відновлення буде відбудовувати в межах експериментального проєкту. Планується комплексна відбудова з новим плануванням і повною трансформацією визначених населених пунктів в 5 областях. Відповідну постанову № 382 Кабмін ухвалив у квітні.
Регіональні представництва Агентства відновлення - партнери органів місцевого самоврядування у питаннях відбудови інфраструктури, пошкодженої через війну. У тому числі освітньої.
У 2017 році у трьох регіонах країни проводитиметься «пілот» повної реорганізації системи управління дорожніми підприємствами. Чернігівський облавтодор виявив бажання стати одним із перших.