Єдиний портал повідомлень викривачів (Портал) працює вже понад рік. Цей цифровий сервіс наразі став найдієвішим механізмом для забезпечення на належному рівні конфіденційності та анонімності викривачів та своєчасного отримання ними захисту. На сьогодні до нього підключилося понад 7,5 тис. організацій та надійшло понад 4,1 тис. повідомлень.
Портал, розроблений за підтримки USAID «ВзаємоДія (SACCI)», Національне агентство запустило 6 вересня 2023 року і відтоді він стабільно підтверджує свою спроможність як ефективний інструмент запобігання корупції. Проте цей цифровий ресурс виконує ще одну важливу місію – формує культуру викривання в українському суспільстві, яка, своєю чергою, має привести до радикального зменшення корупції та посилення відповідальності державного сектору.
Учасниками форуму стали керівники антикорупційних та правоохоронних органів, громадські активісти, міжнародні партнери. Вони обговорили перші результати роботи Порталу та поділились очікуваннями від його подальшого функціонування.
«НАЗК активно використовує передбачені законодавством інструменти для запобігання корупції і послідовно впроваджує цінності доброчесності. Одним з таких інструментів є інститут викривання. Не можу уявити собі доброчесну людину, яка стала свідком корупції і заплющила на це очі. Викривання – це свідомий прояв відповідальної поведінки громадянина, який не бажає миритися з корупцією як однією з найгірших форм несправедливості. Завдяки запуску Порталу люди почали цікавитися інститутом викривання, його становленням в Україні і усвідомлювати його важливість. Розбудова інституту викривання - це ще один крок до розуміння суспільством того факту, що найефективніший спосіб протидії корупції – це зміна правил і культури. Основою цієї нової культури має бути доброчесність», - зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Учасники заходу відзначили, що українці поступово сприймуть філософію інституту викривання і в перспективі він стане важливим інструментом для зменшення корупційних злочинів. Єдиний портал повідомлень викривачів – це цифровий інструмент для впровадження інституту викривачів в Україні, який є простим у користуванні та гарантує надійний захист персональних даних.
Докладно
Метою Практичного посібника по роботі з викривачами для уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції (далі – Посібник) є встановлення чіткого алгоритму дій уповноваженого підрозділу (уповноважених осіб) у роботі з викривачами, забезпечення дотримання їх прав та гарантій захисту, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», а також надання рекомендацій щодо існуючих обмежень у сфері професійної етики уповноважених осіб стосовно викривачів.
Національним агентством з питань запобігання корупції підготовлено роз’яснення для викривачів щодо отримання та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» ознайомитись із яким Ви можете за посиланням: